HTML

Tippek és trükkök

Mit tegyünk, ha csak csetelni akarunk az SL-ben? Vagy csak állandóan bent lenni?
Vannak olyan alternatív kliensek, amelyekkel csatlakozhatsz a Second Life-hoz anélkül, hogy terhelnénk a 3d grafikával a gépünket. A Metabolt és a Radegast textalapú kliens, Windowsnál .NET, Linuxnál Mono-t kell feltelepíteni hozzá. Mobiltelefonra is van kliens, leginkább a modernebbekre. A Mobile Grid Client-et Androidra, a Pocket Metaverse és a Sparkle IM I-Phone-ra. Bővebben a TPV listán...

Ideiglenesen feltöltés a Phoenix Viewer-rel
Az Phoenix "volt-Emerald" Viewer (és néhány alternatív kliens, mint pl. a Cool Viewer) egyik leghasznosabb tulajdonsága, hogy ingyenesen ideiglenesen lehet feltölteni vele bármit.
Bővebben...

Hogyan lehet Second Life-ból küldeni képet a Facebook-ra?
Igaz, hogy bonyolult, de SL2-ből ez is lehetséges. Most elmondom, hogyan...
Bővebben...

Mi hova lett az SL2-ben?
Keresed az SL2-ben azokat a funkciókat, amiket megszoktál a régi kliensben. Lindenék a beta idejében összegyüjtöttek néhányat, mit hol találhatsz. Sikeres keresgélést!
http://wiki.secondlife.com/wiki/Viewer_2_Moves

Rejtett menüpontok
SL2-ben is vannak rejtett menüpontok. A CTRL-ALT-D gombbal itt is elérhető az Advanced menü-t, de a CTRL-ALT-Q gombbal a Develop menü-t érheted el.
Még több trükk...

Címkék

Utolsó kommentek

  • CC Nostalgic: Évente egy-két alkalommal szánok pár percet az SL-re - részben ennek a blognak a hatására. :) Nos,... (2019.11.28. 17:25) Még vízen a Titanic
  • Hera Poliatevska: @baajos: Üdv, igen, ez a blog meghalt már elég régóta, és csak a saját nevemben nyilatkozva (nem t... (2017.01.23. 14:53) Tippek és Trükkök
  • baajos: Üdv;)) Frissiteni is kéne ezt a blogot , mert amugy tök jó , csak már sok minden változott, pl egy... (2016.09.09. 22:23) Tippek és Trükkök
  • Venompapa: Csak szóllok, az ideiglenes feltöltés már rég megszűnt valamint csakis képekre lehetett használlni... (2016.09.09. 22:07) Tippek és Trükkök
  • baajos: Jónapot! ;) (2016.09.09. 22:06) Párbeszéd Furry-kről. Cerberus riport.
  • Utolsó 20

A cunamitól a tudathasadásig

2010.05.10. 19:39 :: Scandal Douglas

Írta: Hera Poliatevska

Ha már az oktatás Second Life-beli lehetőségeinél tartunk, egy nagyszerű listát tett közzé a múlt héten kedvenc Second Life-os napilapom, a New World Notes, azokról a virtuális SL helyekről, amelyeknek tudományos-oktatási vonatkozásuk van. A listán megtalálható nemcsak a helyszín SL-en belüli pontos helye (SLURL), de témája, a kontakt személy avatar-neve, és a helyhez kapcsolódó honlap linkje is, ha van.

Átfutva a listát, és ráismerve néhány olyan helyre, ahol jártam már, eléggé vegyes az összkép: én nem tartanám tudományos vonatkozású helynek például a Dinosaurs Park-ot, vagy a Nemó-t; ezek szórakoztató és látványos, kiváló helyszínek, de inkább fikciók, mint valós tudományon alapulók. Más helyek viszont, amiket láttam, valóban alkalmasak arra, hogy tanítsanak valamit: a Virtual Hallucinations (UC Davis Medicine School) szimuláció, amely a skizofrénia tüneteit mutatja be és magyarázza; vagy például a NOAA (US National Oceanographic and Atmospheric Administration) időjárási jelenségeket bemutató és magyarázó interaktív sim-je, hatásos cunami-bemutatójával. 

De rengeteg olyan helyszín, szimuláció szerepel a listán, amelyekről még nem is hallottam. Vajon milyen lehet például egy régészeti feltárás szimulációja, mint amilyen a törökországi Catalhöyük 9000 éves őskori falujának feltárása a Berkeley egyetem régészének vezetésével (OKAPI Island)? Vagy egy földrajzi és éghajlati jelenségeket bemutató sim, földrengés-szimulációval (Raymaker Field Studies Center, Praxis)? 

Mindenesetre a lista vegyes minőségére tekintettel nem csodálkoznék azon, ha összesen talán a fele lenne olyan helyszín, amelynek valóban tudományos háttere van (azaz a szervező-szponzor tudományos intézmény, a tematika pedig szakmabeliek által jóváhagyott, „auditált”). De még ezekre a valóban tudományos jellegű bemutatókra is sokszor jellemző, hogy nem élnek a virtuális 3D világ lehetőségeivel, és kivitelezésük olcsó, elavult, technikailag idejétmúlt. Egy 3D tudományos site látványvilága, interaktív eszközei nem azért fontosak, hogy talmi csillogással reklámozza magát a hely, hanem azért, mert egy kiábrándító kivitelezés rontja a vállalkozás hitelét, komolytalanabbá teszi, mint amilyen. Viszont egy szépen ötletesen megépített nano-technológiás szimuláció, vagy egy aszteroida-becsapódást lejátszó csillagászati bemutató az ismereteket is gyarapítja, és a helyszín/szponzor/gazdaintézmény tekintélyét is megemelheti a virtuális világban.

Szólj hozzá!

Címkék: érdekességek utikalauz hera

A bejegyzés trackback címe:

https://slhungary.blog.hu/api/trackback/id/tr111990736

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása